Nahaczyku.xmc.pl - Ryby 🪝 Wedkarstwo Morza Jeziora To Nasza Pasja!
Karp Design nahaczyku.xmc.pl
Pozdrowienia »                           JulaWeg: Cześć, ja nie jestem wędkarzem tylko zjadaczem ryb. Czy jest taka branża na tej stronie? | gastrropl: Ja też wierzę, że słowa mają ogromną moc. Cieszę się, że są tacy Twórcy jak Wy. Serdeczności | Bendtner52: Pozdrowienia dla fanów Arsenalu.  | grzelo045: kopernik napisz coś, pochwal się szczupakiem | grzelo045: Mięsiarze pozdrawiają Kubusia...."jarosza" he he he | kuba91: Pozdrowienia dla mięsiaży z Brzeźnicy :D:D | kopernik: na podkarpaciu bezrybie | DARIUSZ-IE: FISHMANIAK pozdrawia rodaków wędkarzy | adrian9870640: pozdrowienia dla wędkarzy z nowego dworu mazowieckiego i okolic | bobu012: pozdrawiam wędkarzy z Małej i podkarpacia |
. Lecha, Lutomira, Wiktora
Ratuj szczupaka razem z nahaczyku.xmc.pl
Akcja "Ratuj Szczupaka" ma na celu skłonić ZG PZW do zmian w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb (dalej RAPR) poprzez wprowadzenie zapisów, które będą lepiej chronić tego coraz rzadziej występującego w naszych wodach drapieżnika.

W myśl akcji postulujemy następujące zmiany w RAPR:

* zwiększenie dolnego wymiaru ochronnego szczupaka do 50cm
* wprowadzenie górnego wymiaru ochronnego szczupaka od 75cm
* zmniejszenie ilościowego limitu dziennego połowu szczupaka do 2 sztuk.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w akcji, zapraszamy do pobrania formularza i zbierania podpisów we własnym środowisku wędkarskim. Każdy podpis jest dla nas bardzo ważny!!!

Cel akcji chcemy osiągnać przez zebranie tysięcy podpisów wędkarzy, którym nie jest obojętny los tej wspaniałej ryby oraz wysłanie tych podpisów do ZG PZW.

Rozpocznijmy w ten sposób dyskusję nad coraz gorszą sytuacją szczupaka na polskich łowiskach i pokażmy władzom PZW kierunek zmian, jakich oczekują polscy wędkarze!!!

Znani i szanowani o szczupaku i nie tylko Bertus Rozemeijer - "Wszystkie ryby wypuszczam. Robimy tak w Holandii dla ochrony idei wędkarstwa. Każda niemal ryba ma zrobione zdjęcie. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że te same ryby są łowione dwa, trzy razy w roku. Na spotkaniach, gdy z przyjaciółmi oglądamy zdjęcia i slajdy złowionych okazów szczupaków np. stwierdzamy, że niektóre ryby są łowione wielokrotnie w ciągu sezonu. Przy okazji poznajemy zwyczaje gatunku, gdzie przebywają osobniki w zależności od pory roku, jak szybko rosną albo chudną, w jakich miejscach złowiono największe okazy, etc. To bardzo głupie nie praktykować catch&release!"Uwe Pinnau - prezydent Niemieckiego Klubu Łowców Szczupaków - "Ideologia Catch & Release to jedyna metoda, która może utrzymać sport wędkarski przy życiu. Kiedy porównuję sytuację w wodach holenderskich i niemieckich - wypuszczanie szczupaków w jednych i rzeź w drugich - nie mam żadnych wątpliwości. Należy wypuszczać wszystkie drapieżniki!"

Pete Maina - "Pewne rzeczy są bardzo oczywiste. Przez trzy dekady łowienia szczupaków i teraz przez 5 lat jako redaktor magazynu Esox Angler, odkryłem jeden prosty fakt. Ideologia Catch & Release (złów i wypuść) jest niezwykle istotna dla zdrowia i przyszłości naturalnie odnawiających się łowisk szczupaków, gdziekolwiek takie występują. Nie ma wątpliwości co do tego. Zważywszy tylko na dwa proste zagadnienia związane z zagęszczeniem populacji i czasem potrzebnym do osiągnięcia dorosłości (i ewentualnie okazałych rozmiarów) - po prostu wymaga to etyki C&R i uregulowań ochronnych. Są przykłady z całego świata dotyczące ryb sportowych i łowisk, gdzie całe stada zostały znacząco zubożone, niektóre do punktu utraty całkowitego zainteresowania ze strony wędkarzy. Jest również wiele przykładów uregulowań ochronnych i właściwego podejścia do ideologi C&R służących utrzymaniu i poprawie szczupakowych łowisk. Nie ulega wątpliwości, że wędkowanie oparte o C&R jest obowiązkowe.
Poza tym, informowanie i edukowanie o tym jak właściwie podchodzić do metod C&R jest wyjątkowo ważne. Wędkarze mający po prostu dobre intencje - aby wypuścić rybę - to za mało. Upewnianie się, że największa możliwa ilość wędkarzy posiada odpowiednie narzędzia i znają prawidłowe zasady postępowania, niezbędne do pomyślnego wypuszczania, powinno być celem dla nas wszystkich.
Długo wierzyłem, że szczupak (Esox lucius) jako ryba sportowa, w wielu miejscach nie otrzymuje szacunku na jaki zasługuje. Akcja "Ratuj Szczupaka" ma moje pełne poparcie, jak również właścicieli i zespołu redakcyjnego magazynu Esox Angler i The Next Bite, Inc."

źródło: szczupak.orgZielona belka

Wędkarstwo bez barier Ontario fishfever Ratuj Szczupaka Kochana Kavusia :-)* Wiertarki.xmc.pl
O nas | Współpraca | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt | Wolontariat w portalu
Copyright by nahaczyku.xmc.pl © 2006 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

www.xmc.pl