Karp a la RadziwiłłOczyszczonego i wypatroszonego karpia pokrajać prostopadle do kręgosłupa na 4 kawałki, szerokości 3-4 cm odcinając części niejadalne (płetwy, ogon), dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Cebulę obrać, opłukać, pokrajać w kostkę, usmażyć nie rumieniąc, wystudzić, zemleć razem z pozostałą oczyszczoną z ości rybą oraz namoczoną i odciśniętą bułką, wymieszać z posiekaną natką pietuszki i żółtkami, doprawić do smaku solą, cukrem i pieprzem. Przygotowanym farszem napełnić dzwonka ryby, włożyć do wywaru z warzyw, posolić i ugotować na małym ogniu. Miękką rybę wyjąć, wywar przecedzić, połączyć z winem. Tłuszcz rozgrzać, wymieszać z mąką, zasmażyć nie rumieniąc, wlewać powoli zimny wywar szybko mieszając trzepaczką, zagotować, włożyć opłukane rodzynki, roztarte przyprawy i rybę, chwilę pogotować i doprawić do smaku.
Kategoria: Karp, Autor: gibos,
dodano: [2006-05-25 18:53:27]
Składniki:
1 kg karpia,
20 dkg włoszczyzny bez kapusty,
150 ml czerwonego wytrawnego wina,
15 dkg cebuli, 5 dkg bułki czerstwej,
masło,
2 żółtka,
5 dkg rodzynków,
3 dkg masła do zasmażki,
3 dkg mąki, natka pietruszki,
sól,
pieprz,
miód,
goździki i sok z cytryny do smaku.
Inne z tej kategorii,
Wyślij znajomemu,
Zaproponuj własny